Laureaci konkursy zDolny Ślązak Gimnazjalista

Konkurs zDolny Ślązak Gimnazjalista jest konkursem wojewódzkim skierowanym do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego.
Konkurs realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.
Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty przy współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej we Wrocławiu.

Celem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista jest:
  1. rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów szkół gimnazjalnych;
  2. wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz doskonalenia umiejętności kluczowych i ponadprzedmiotowych;
  3. rozpoznanie ukrytych uzdolnień uczniów;
  4. stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji zarówno dla uczniów jak i ich szkół;
  5. integrowanie środowiska edukacyjnego związanego z III etapem kształcenia;
  6. propagowanie idei wspierania uzdolnień oraz promocja nauczycieli i szkół wspierających uzdolnienia.
Konkurs jest regionalną formą wspierania uzdolnień uczniów zarówno w każdej szkole, każdym powiecie jak i w całym województwie dolnośląskim.
Laureaci konkursy są m.in. zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego.

Dotychczas lauretami konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w naszym gimnazjum zostali:

Mateusz Susłowicz - historia z elementami WOS (2017)
Patricia Hahn - j. niemiecki (2017)
Radosław Zakrzewski - biologia (2017)
Piotr Paluszczak - historia (2016)
Marcin Horak - j. angielski (2013)
Marcin Horak - geografia (2013)
Natalia Piotrowska - historia z elementami WOS (2010)
Natalia Piotrowska - j. polski (2010)
Krzysztof Bekieszczuk - geografia (2009)
Krzysztof Bekieszczuk - chemia (2009)
Krzysztof Bekieszczuk - historia (2008)