Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Wymiana międzynarodowa ze szkołami z Czech i Słowacji
Polska 2006

W dniach od 28 maja do 06 czerwca 2006 miał miejsce pierwsze spotkanie szkolnych kół Słowian Zachodnich z zaprzyjaźnionych trzech szkół.
Młodzież mieszkała w gościnnych domach polskich uczniów. Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy wymiany spotkali się w naszej szkole na tzw. lekcji słowiańskiej, wspólnie z kołem ekologicznym zasadziliśmy również przepiękną magnolię – symbol rodzącej się przyjaźni między naszymi szkołami, a dzięki uprzejmości ks. Proboszcza zwiedziliśmy kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła – byliśmy nawet na wieży!
Uczniowie wspólnie spędzili tydzień, min. byli na wycieczkach w kopalni Walim, na Zamku Książ, w Kamieńcu Ząbkowickim, w Bolkowie czy Wojsławicach. Odwiedziliśmy również pobliski Wrocław, gdzie wędrowaliśmy śladami sławnej wrocławianki Edyty Stein. Zostaliśmy również zaproszeni na spotkanie do Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, gdzie spotkaliśmy się z Panem Burmistrzem. Nie obyło się również bez wspólnych zabaw, spotkań przy grillu, śmiechu i międzynarodowych ,,wygłówpów". Na koniec wymiany spotkaliśmy się wszyscy na Mszy Świętej odprawianej dwujęzycznie przez ks. Proboszcza Ryszarda Reputałę (j. polski) oraz ks. Proboszcza Jarosława Furtana (język czeski). Odpowiedzialnymi za przygotowanie ,,polskiego" spotkania były: Justyna Borowska i Anna Bryjak. Polską szkołę reprezentowali w projekcie: Natalia Iwachów, Aleksandra Pela, Filip Dudziec, Przemysław Laskowski, Paulina Piec, Magdalena Okrzyńska, Magda Cebula, Katarzyna Dudziec, Małgorzta Cymerman, Anna Mach (są to tylko te dzieci, które brały pełny udział w wymianie – goście z Czech i Słowacji mieszkali u nich w domach, jednak w samych wycieczkach i spotkaniach brała udział dużo większa liczba dzieci). W pierwszym roku wymiany powstała m.in. ,,ściana wymiany" na którą wiele prac wykonała ówczesna nasza uczennica Katarzyna Bagińska.
Na koniec wspomnę jeszcze Pana Aleksandra Kowalskiego oraz ks. Jarosława Furtana, którzy m.in. pomagali w tłumaczeniu i organizacji samej wymiany.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl