Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Wszechnica Teatralna – 3 grudnia 2012

Grudniową Wszechnicę Teatralną poprowadził dr Piotr Rudzki, dyrektor literacki Teatru Polskiego. Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu pt. Misterium, pastorałka, szopka. Między obrzędem i teatrem. Dowiedzieliśmy się, że scena odnalezienia nowo narodzonego dzieciątka wraz z towarzyszącymi wydarzeniami biblijnymi była w wiekach ciemnych podstawą teatralnych działań. Dzisiaj – w wiekach jasnych – szopka ma niejedno oblicze. Szopki kościelne, szopki polityczne, szopki szkolne, szopki rodzinne, szopki teatralne i szopki handlowe. Ekspresja prowadzącego, wiedza i materiały audiowizualne pozwoliły nam uzmysłowić sobie, w czym tak naprawdę tkwi magia świąt…
Wykład zrobił wrażenie na członkach SKK, którzy zamieścili następujące opinie na stronie internetowej Teatru Polskiego:

wt., 2012-12-04 12:19

Prowadzący ciekawy, zarówno jak temat. Dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy o tradycji związanej ze świętami. Była to jedna z najlepszych wszechnic w tym roku.

Karol Żałobniak Szkolny Klub Kulturalny Gimnazjum w Kątach Wrocławskich

wt., 2012-12-04 12:14

Pan Piotr bardzo ciekawie przeprowadził wykład. Świetnym pomysłem było podzielenie go na kilka części przerywanych kolędami. Dzięki temu nie było nudno, pozwoliło to na krótkie rozluźnienie i odpoczęcie od słów. Poza tym dowiedziałam się kilku rzeczy, o których nie miałam pojęcia, np. o tym, że choinka pochodzi z Niemiec i że daty świąt są zależne od faz księżyca i przesilenia zimowego.

Agnieszka Ulejczyk, Szkolny Klub Kulturalny, Gimnazjum w Kątach Wrocławskich.

wt., 2012-12-04 12:02

Naprawdę bardzo ciekawy wykład. Dowiedziałam się wielu rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Pewnie mało kto wie, że za daty naszych świąt religijnych odpowiadają fazy księżyca i przesilenia. Fascynujące.

Ilona Stolarczuk, Szkolny Klub Kulturalny Gimnazjum w Kątach Wrocławskich.

wt., 2012-12-04 11:58

Ten wykład był naprawdę bardzo ciekawy. Wykład przygotował nas do świąt. Dowiedziałam się wiele nowych rzeczy na temat kolęd.

Ola, SKK , Gimnazjum w Kątach Wrocławskich.

pon., 2012-12-03 19:08

Wykład okazał się naprawdę interesujący a temat bardzo ciekawy. Takie przygotowanie do świąt. Karolina. Szkolny Klub Kulturalny Gimnazjum im. Mikołaja Kopernia w Kątach Wrocławskich.

Temat pracy pisemnej na następne zajęcia: Kolęda dawniej a dziś.
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl