Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Szkolny Klub Kulturalny - Takie dni się zdarzają...

W poniedziałek 11 czerwca 2012 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego odbył się wykład doktora Bogusława Bednarka – historyka literatury polskiej, współtwórcy programu Labirynty kultury. Spotkanie było poświęcone kontrowersjom wokół premiery Wesela Stanisława Wyspiańskiego na deskach Teatru Miejskiego w Krakowie, która odbyła się w roku 1901.

Ostatni wykład wszechnicy był wyzwaniem dla uczniów. Wesele Wyspiańskiego jest wyjątkowym dziełem i niestety nieznanym gimnazjalistom. Świetna erudycja prowadzącego zachęciła uczniów do poznania postaci samego autora i wstępnego zapoznania samego utworu. To świetny pomysł na poszerzanie horyzontów gimnazjalistów i doskonała promocja lektury. Klimat Krakowa przedstawiony w wykładzie, zachęcał do wędrówki po tym mieście w kontekście działań polskiej cyganerii artystycznej.

Szczególnym akcentem było czytania dramatu Michała Walczaka Ostatni tatuś w reż. Leny Frankiewicz – specjalnie dla naszych młodych odbiorców. Wydarzenie będzie zarazem inaugurowało cykl czytań dla młodzieży kontynuowany później w sezonie 2012/2013. W związku ze szczególnym charakterem spotkania wrażenia po usłyszeniu i zobaczeniu gry aktorskiej były niezapomniane.

Marcel Dudziec otzrymał nagrodę za recenzję, którą można przeczytać tutaj.
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl