Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Wszechnica Teatralna – 21 marca 2017

We wtorek 21 marca 2017 odbyła się Wszechnica Teatralna pt. Wiosna w kulturze, w naturze, w sztuce. Topos, motyw i metafora. Spotkanie poprowadziła Magdalena Skowrońska z Muzeum Współczesnego Wrocław.

Wiosna to czas odrodzenia przyrody, a także czas przypływu energii i realizacji nowych pomysłów. Doznawana każdego roku, wciąż na nowo wywołuje w nas radość, poczucie wolności i nieskrępowania. Przez wieki była dla twórców inspiracją do działania.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o wiośnie w różnych jej kulturowych odsłonach. Nie zabrakło klasyków polskiej literatury, wśród których znaleźli się m.in. Żeromski, Schulz i Reymont. Wiosna jako symbol odrodzenia i rewolucji przywołana została do opisu m.in. zjawisk społeczno-politycznych, tj. Wiosny Ludów, rewolucji hippisowskiej czy Arabskiej Wiosny. Znalazło się także miejsce na prezentację artystów współczesnych, którzy zagadnienia związane z szeroko pojętą tematyką wiosenną podejmują w swoich aktualnych pracach. Treść wykładu została wzbogacona utworami muzyki popularnej, które odsłoniły kolejny poziom doznawania tej szczególnej pory roku.
Magdalena Skowrońska

Źródło: http://www.teatrpolski.wroc.pl/


Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl