Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Wszechnica Teatralna – 16 listopada 2016

W środę 16 listopada 2016 odbyła się Wszechnica Teatralna pt. Patriotyzm niejedno ma imię... Spotkanie poprowadził dr Bartek Lis – kurator projektów społecznych w Muzeum Współczesnym Wrocław, socjolog, doktor nauk społecznych, nauczyciel animacji kulturalnej we wrocławskiej SKIBIE.

Patriotyzm niejedno ma imię...

Są takie słowa, które często słyszymy, czytamy o nich albo może nawet sami używamy, lecz nad których znaczeniem do końca się nie zastanawiamy. Niemal automatycznie pojawiają się w debacie publicznej, gdy mowa o sprawach ważnych, dotyczących wspólnoty. Takim właśnie słowem jest "patriotyzm". I pewnie potrafilibyśmy udzielić odpowiedzi na pytanie, czymże on jest, jednak prawdopodobnie już na etapie zbierania definicji spotkalibyśmy całą masę niejasności, wieloznaczności.

Podczas naszego spotkania dyskutowaliśmy o mitach, półprawdach na temat patriotyzmu. Rozmawialiśmy o jego dawnych i współczesnych definicjach, odnosząc się do bardzo konkretnych przykładów pochodzących z życia społecznego, sztuki i kultury popularnej.

dr Bartek Lis

Źródło: http://www.teatrpolski.wroc.pl/


Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl