Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Wszechnica Teatralna – 24 października 2016

W poniedziałek 24 października 2016 odbyła się Wszechnica Teatralna pt. O tym, jak mieszczanin doradzał szlachcie, czyli staszicowe "Przestrogi dla Polski..." a staropolskie wyobrażenia o Rzeczypospolitej. Spotkanie poprowadził dr hab. Filip Wolański z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przedmiotem wykładu połączonego z pokazem multimedialnym i dyskusją stała się sfera wyobrażeń staropolskich o kształcie państwa i porządku społecznego. Osią refleksji nie była jednak historia państwa i prawa, ale mentalność ówczesnego społeczeństwa z jego bogactwem wyobrażeń o otaczającym świecie. Wskazane zostały źródła kształtowania mentalności szlacheckiej oraz jej wpływ i przenikanie się ze sposobem postrzegania rzeczywistości przez inne warstwy społeczne. Ukazane zostało funkcjonowanie państwa i jego instytucji jako wyraz praktyk społecznych, stanowiących owoc istnienia kultury sarmackiej z bogactwem jej trzystuletniego dorobku cywilizacyjnego.

dr hab. Filip Wolański

Źródło: http://www.teatrpolski.wroc.pl/


Nagrody w konkursie literackim otrzymały: Zofia Muchorowska i Marcelina Żeligowska, w fotograficznym natomiast Adam Arasimowicz. Uczniowie zostali zaproszeni na spektakl Sen nocy letniej.
Gratulujemy!!!KONKURS
Na wzór portretu sarmackiego stwórz portret kolegi/koleżanki z klasy.

Prace należy przesłać do 4 listopada p. A. Dudziec lub p. I. Strzelczyk.
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl