Konkurs językowy

W związku z przypadającym na 26 września Europejskim Dniem Języków zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w językowym konkursie.

Poniżej znajdują się pytania (w języku angielskim i niemieckim).
Odpowiedzi należy dostarczyć na kartkach (z dopisanym imieniem, nazwiskiem i klasą) do pani Małgorzaty Dudzińskiej do piątku (2 października 2015 r.).

Czekają nagrody - niespodzianki.

1
From house to house I go, sometimes narrow, sometimes wide. And whether there's rain or snow I always stay outside. What am I?

2
What can bring back the dead;
make us cry, make us laugh, make us young;
born in an instant yet lasts a life time?

3
I have holes on the top and bottom.
I have holes on my left and on my right.
And I have holes in the middle, yet I still hold water.
What am I?

4
Ich bin Klaus. Meine Eltern haben drei Söhne und zwei Töchter. Wie viele Schwestern und Brüder habe ich?

5
Frank Wolkenlos hat zwei Töchter: Monika und Jutta. Die Mutter von Jutta und Monika heißt Maria. Wer ist Maria für Frank?

6
Was läuft ohne Füße weg?