Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Paczka dla zwierzaka

24 listopada 2011 r. podsumowując akcję Paczka dla zwierzaka, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem, panią Wiolettą Tomczuk, wybrali się do Schroniska dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu, aby przekazać zebrane przez uczniów naszej szkoły dary dla czworonogów.

Przekazaliśmy zwierzakom: 260 kg suchej karmy, 42 puszki, 20 koców, 13 ręczników oraz dużo makulatury.Zasmucił i zatrwożył nas widok smutnych, porzuconych przez człowieka psiaków i kotów. Każde z tych niewinnych stworzeń wpatrywało się w nas z nadzieją na nowy, lepszy dom. Wszystkie bardzo by chciały opuścić schronisko i zamieszkać w jakimś przytulnym mieszkanku i zostać czyimś przyjacielem. Ten przykry i smutny widok na pewno utkwi nam w pamięci na bardzo długo. Jest nam przykro, że przez ludzką głupotę i nieodpowiedzialność cierpią niewinne istoty. Zdziwiło nas, że w schronisku przebywa bardzo wiele psów rasowych oraz piękny, biały lis. Wszystkim, którzy przyczynili się do naszej akcji jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Liczymy na Was oraz na wszystkich pozostałych w przyszłym roku szkolnym!

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl