Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Galeria - Wigilia

Ostatni szkolny dzień przed Świętami Bożego Narodzenia jest przeznaczony na przedstawienie jasełkowe, kolędowanie i klasowe wigilie.
19 grudnia spotkaliśmy się wszyscy w holu szkoły, by ostatni raz w Starym Roku wspólnie przeżywać szczęśliwe chwile. Rozpoczęliśmy od śpiewu. Męski chór zabrzmiał donośle i niespotykanie. Rozpoczęły się Jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Eli Dunal i z oprawą muzyczną, o którą zadbała p. Małgosia Tereba-Konarska. Przedstawienie było fantastyczne. Wszyscy w skupieni i zzaciekawieniem oglądali historię bliską każdemu obchodzącemu Boże Narodzenie. Spektakl uświetnił śpiew Kai Zychowicz z klasy 3F, która przepięknie wykonała kolędę "Gdy śliczna Panna". Solowym występem popisał się także Adrian Grocki z klasy 2B, wygrywając na harmonijce ustnej "Przybieżeli do Betlejem". Zarówno Kaja jak i Adrian zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami i wiwatami. Śpiewały jeszcze znane już w gimnazjum z pięknych głosów laureatki ubiegłorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego - Małgosia i Ela Szarwaryn z Kasią Kaczmarek.
Po zakończeniu długo oklaskiwanego przedstawienia nadszedł czas na podziękowania za pięknie przygotowany spektakl i na życzenia. Pani dyrektor Agnieszka Górska złożyła świąteczne życzenia uczniom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i ogłosila wyniki konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa". Zwycięzcy otrzymali dyplomy nagrody i słodki upominek.
Ostatnim punktem programu było kolędowe karaoke. Również te występy wzbudziły dużo emocji a każdy kolędnik został obdarowany słodyczami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski.
Około godziny 10.00 wszyscy rozeszli się do sal, by w gronie klasy razem z wychowawcą zasiąść do wigilii. Na stołach pojawił się barszcz czerwony, uszka, krokiety, sałatki, ryba po grecku, makowce, serniki...
Wszyscy wszystkim składali życzenia i dzielili się opłatkami. Z klas dobiegały odgłosy radosnego kolędowania...

Jeszcze słowa podziękowania należą się p. Małgosi Dragon i p.Wioli Mruszczak za przygotowanie Dnia Wigilijnego. To one czuwały nad jego organizacją.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl