Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Koncert wieczorny na dwa świerszcze i wiatr w kominie...

Jeszcze nie zima, a wieczory są coraz dłuższe, wieje porywisty wiatr, a za oknami szaro-białe pejzaże.
Ogrzać się w blasku świec, w obecności innych ludzi, to sposób na pokonanie chłodu, stresu i samotności. Taki cel przyświecał Szkolnemu Klubowi Kulturalnemu, działającemu w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, przy organizacji wieczornicy.

Myślami jesteśmy zagubieni,
oczami jesteśmy zapatrzeni.
Spocznijmy chwilę, posłuchajmy -
tą iskrą wieczór zapalajmy.


W szkolnej świetlicy 10 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć: seniorów, rodziców, mieszkańców miasta i gminy Kąty Wrocławskie, przedstawicieli lokalnych władz z wice burmistrzem Mieczysławem Repsem i przewodniczącą Rady Miasta i gminy Kąty Wrocławskie panią Zofią Kozińską oraz gimnazjalistów. Zatopiliśmy się w liryczne utwory autorstwa utalentowanych uczennic naszej szkoły i stopniowo poddawaliśmy się magii zimnego, grudniowego wieczoru. Płomyki świec rozpraszały smutki dnia codziennego: choroby, samotność czy nieudaną klasówkę i pozwalały cieszyć się chwilą. Młodzież i dorosłych połączyła poezja i pieśń. Nastrojowe wiersze przeplatane utworami Magdy Umer, Anny Szałapak czy Eli Adamiak uczyniły z wieczoru wyjątkowe zjawisko: łączność mieszkańców tych starszych i tych młodszych z młodzieżą naszego gimnazjum. Młodzieżą wyjątkową : rozśpiewaną, radosną i twórczą, która chciała pokazać, że dla nich wcale nie jest najważniejszy komputer i słuchawki w uszach.
Dostojni goście brawami nagradzali recytacje i śpiew występujących uczennic: Martyny Wilinskiej, Oli Kocik, Oli Arasimowicz, Moniki Słowik, Darii Skwarek, Roksany Szczypek, Kingi i Klaudii Zielińskich, Karoliny Skrzekowskiej, Julity Brodnickiej, Moniki Maj oraz Pauliny Pietraszewskiej i Marysi Szwaj.

Jakże prawdziwe okazywały się słowa:
rzeczywiście, tak, jak księżyc
ludzie znają mnie tylko z jednej,
jesiennej strony...


Podczas wieczornicy mieliśmy okazję poznać inne oblicze nas samych - ludzi, którzy chcą wspólnie spędzić czas, słuchając innych i wspólnie śpiewając. Słowo wspólnie nabrało znaczenia na zakończenie wieczornicy, gdy jednym głosem: młodzieży i dorosłych, zabrzmiała piosenka: „Jarzębino czerwona”.
A później kolejne polskie przeboje. Łyżeczka poezji skropiona nutą piosenki to danie zaserwowane przez Szkolny Klub Kulturalny było preludium przed tym najważniejszym podanym podczas Wigilii.
Wychodząc ze szkolnej świetlicy, zostawiliśmy tylko zasłuchanego w wieczorne melodie świerszcza, Świerszcza, który zaprosił gimnazjalistów oraz szanownych gości w mury naszej szkoły.

Szkolny Klub Kulturalny gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl