Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Antyczne malarstwo wazowe

Antyczne malarstwo wazowe w wykonaniu uczniów klas 1A i 1C.
Podsumowując wiadomości o sztuce starożytnej Grecji uczniowie przystąpili do uwieczniania poznanych treści na wazach-doniczkach, stosując się do kanonów tematycznych związanych z wojnami grecko-perskimi, mitologią i życiem codziennym. Swoje dzieła przedstawili, urządzając wystawę w holu szkoły. Zwiedzający ją koledzy oraz rodzice i nauczyciele mieli okazję poznania osiągnięć antycznej Grecji.
Grecja zasłynęła malarstwem wazowym, wykonywanym na wazach (naczyniach ceramicznych toczonych z gliny i wypalanych w specjalnych piecach. Naczynia te miały zróżnicowane kształty, a posługiwano się nimi zarówno w gospodarstwie domowym, jak i podczas obrządków religijnych i pogrzebowych. wszystkie zdobione były piękną dekoracją malarską. Czarnofigurowe malarstwo, polegało na zdobieniu ceramiki. Stosowane było w Grecji w epoce archaicznej (około 620-530 p.n.e.).Charakteryzuje ją umieszczana na czerwonym tle czarna dekoracja figuralna. Około 525 p.n.e. technikę czarnofigurowego malarstwa wyparła technika czerwonofigurowego malarstwa. Charakteryzowała się odwrotnym niż w malarstwie czarnofigurowym schematem kompozycji, tzn. na czarnym tle umieszczano czerwone figury.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl