Wszechnica Teatralna

16 kwietnia

Następne spotkanie odbyło się 16 kwietnia 2012r. Temat wykładu brzmiał: Symbol w literaturze i teatrze. Prowadząca wykład pani Magdalena Chlasty–Dzięciołowska - historyk literatury polskiej przybliżyła obecnym aktualny problem badań psychologicznych w kontekście człowieka i zbiorowości. Skupiła się przede wszystkim na archetypach- koncepcji wspólnego wszystkim ludziom wzorca reagowania i postrzegania świata, odwołując się do lektur z podstawy programowej: Mitologii, Biblii, Odysei oraz Iliady Homera. Wykład połączony został z projekcją fragmentu spektaklu O Matce i Ojczyźnie.

Podczas wykładu zostały podjęte następujące problemy z podstawy programowej:
    Uczeń:
  1. Doskonali sprawność analizy i interpretacji dzieł kultury.
  2. Uwzględnia w interpretacji potrzebne konteksty, np. biograficzny, historyczny.
  3. Poznaje dziedzictwo kultury narodowej postrzeganej w perspektywie kultury europejskiej i światowej.
  4. Rozwija umiejętność dostrzegania związków i zależności pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki.
Niewątpliwym sukcesem dla nas było nagrodzenie felietonu członkini SKK Martyny Tomczewskiej. Praca Martyny została opublikowana w nr 2 miesięcznika młodych miłośników Teatru Polskiego we Wrocławiu generacja tpl

Tym razem zadaniem jest zobrazowanie w formie rysunkowej lub pisemnej swojego snu. Mamy nadzieję, że znów szczęście uśmiechnie się właśnie do nas!!!