Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Galeria - Spotkanie z załogą promu kosmicznego

Na zaproszenie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Ambasady USA w Warszawie przybyli do Polski członkowie załogi amerykańskiego promu kosmicznego Endeavour STS – 130.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że grupa uczniów z Koła Ekologicznego naszej szkoły uczestniczyła w niecodziennym spotkaniu w Powiatowym Zespole Szkół w Krzyżowicach.

Gościem tego spotkania był George David Zamka. To podpułkownik Korpusu Piechoty Morskiej, amerykański astronauta polskiego pochodzenia. To on zabrał utwory Chopina w lot kosmiczny w lutym tego roku. Jak sam powiedział: Słuchając tych utworów, najpiękniej odbiera się romantyczne piękno i majestat kosmosu.

Zamka w prezentacji multimedialnej przybliżył nam kosmos, prom kosmiczny. Przybliżył wiele ciekawostek, np. jak się śpi w kosmosie, co je, o pojemności zbiornika na paliwo promu ( to bagatela - 1 mln ton), o starcie i lądowaniu oraz o wschodach i zachodach Słońca w przestrzeni kosmicznej.
Spotkanie było interesujące. Nasza delegacja dostała pamiątkowy certyfikat z autografem pilota.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl