Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Senat RP ogłosił rok 2012 rokiem Janusza Korczaka. W naszej szkole już na początku grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich mieli możliwość przypomnieć sobie postać tego wielkiego przyjaciela dzieci. Podczas gdy najstarszy rocznik pisał próbny egzamin z przedmiotów humanistycznych, grupa naszych uczniów zaprezentowała przedstawienie pt. W świecie Korczaka.
Bezpośrednim powodem zebrania się społeczności naszej szkoły w auli widowiskowej była przypadająca 10 grudnia rocznica Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Chcieliśmy przypomnieć postać znanego wychowawcy oraz przybliżyć to, jaki los spotkał naród żydowski podczas II wojny światowej. Szczególne gratulacje dla uczniów naszej szkoły, którzy odważyli się nie tylko wystąpić na scenie, ale wypowiedzieć swoje kwestie w języku angielskim, dzięki czemu całość przedstawienia nabrała międzynarodowego charakteru. Przedstawienie jest dopiero początkiem działań, które zaplanowaliśmy w związku z obchodami roku poświęconego Januszowi Korczakowi.

Za całość projektu W świecie Korczaka odpowiadają: sekcja językowa: Agata Chądzyńska i Małgorzata Dudzińska, sekcja plastyczna: Anna Blandzi - Grubizna, sekcja historyczna: Justyna Borowska.
Następne działania już wkrótce!

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl