Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Galeria - Obóz Gross Rossen

Przygotowania do kolejnego spotkania z historią okazały się wielkim przeżyciem dla jego uczestników. Kamienne piekło położone na Wzgórzach Strzegomskich wstrząsnęło nami - uczniami gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich. Znana z podręczników historii idea obozów koncentracyjnych, nabrała rzeczywistych proporcji podczas zwiedzania KL Gross Rossen. Przekraczając bramy obozu, zaleźliśmy się na wielkim, zbiorowym cmentarzu, gdzie zginęli, z rąk oprawców hitlerowskich, więźniowie wielu narodowości. Oprowadzani przez przewodnika poznaliśmy miejsca kaźni i niewolniczej pracy więźniów obozu. Wspólna modlitwa i znicz zapalony dla upamiętnienia pomordowanych, dopełnił obowiązek godnego uczczenia wszystkich, którzy zginęli za ojczyznę.

Na dalszy plan zeszły nasze przyziemne problemy: niemodne buty, stara bluza czy zupa pomidorowa. Nabraliśmy szacunku dla życia – dla życia w pokoju, dla życia bez wojny!

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl