Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Noc biologów

W piątek 13 stycznia uczniowie z Koła Ekologicznego – Biologicznego (op. M. Małecka) i Chemicznego (op. J. Jurkiewicz) wzięli udział w NOCY BIOLOGÓW – imprezie zorganizowanej przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach ogólnopolskiej akcji. Dlaczego noc, dlaczego piątek, dlaczego 13-tego? Dlatego, że każdy czas jest doskonały, aby obcować z nauką, szczególnie z biologią – nauką o życiu?
    Wzięliśmy udział kolejno w:
  • wystawie roślin mięsożernych
  • wykładzie pt. Niezwykły świat roślin (przegląd różnych przystosowań do środowiska, roślinne naj…)
  • warsztatach pt. Pokaż kotku, co masz w środku, czyli jak rozłożyć roślinę na czynniki pierwsze? (tu poznaliśmy metody przygotowania materiału roślinnego do analiz zawartości poszczególnych pierwiastków, zmierzyliśmy też ilość rtęci w naszych włosach)
  • warsztatach pt. Tajemnice z życia sów (życie i ochrona sów, zagraliśmy w grę edukacyjną, analizowaliśmy pióra i wypluwki sów)
  • Nocnym Zwiedzaniu Muzeum Człowieka
  • warsztatach - Pokaż mi swoje kości, a powiem Ci kim jesteś czyli rzecz o warsztacie badawczym paleoantropologa (poznaliśmy metody badań materiału kostnego: zeszkieletowionego i ciałopalnego w paleoantropologii)
Zobacz jak było…

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl