Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

13 maja na wrocławskim Rynku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w podsumowaniu drugiej edycji telewizyjnej akcji: Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Od samego początku przedsięwzięciu patronuje również Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.
Uroczystość otworzyła prezentacja i przemarsz licznie przybyłych szkolnych pocztów sztandarowych. Były szczere podziękowania dla uczniów i wychowawców za okazane serce i zrozumienie potrzeby zachowania w pamięci naszej trudnej historii. W dalszej części programu miały miejsce koncerty zespołów dziecięcych i młodzieżowych z Ukrainy i Białorusi oraz zespół tańca ludowego z Lublina.

Nasza szkoła od początku bierze udział w zbiórce pieniędzy przeznaczanych na odnawianie zniszczonych grobów Polaków na Wschodzie. W ubiegłym roku zebraliśmy aż 1050 zł, a teraz – 816,30 zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak hojnej wpłaty. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nie zawiedziemy.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl