Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Galeria - Loteria

Ojczyzna to ziemia i groby…

W kwietniu i maju Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich zaangażował się w zbiórkę pieniędzy na odnowę zaniedbanych polskich cmentarzy na Kresach w ramach akcji organizowanej przez Telewizję Wrocław - Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Akcję wymyśliła wrocławska dziennikarka Grażyna Orłowska-Sondej, która od wielu lat zajmuje się odnawianiem zniszczonych polskich grobów na Wschodzie.

Wiemy, że wiele rodzin z naszej gminy ma swoje korzenie właśnie na Wschodzie, dlatego z dużym zaangażowaniem zabraliśmy się za zbieranie pieniędzy. Poprosiliśmy klasy o zebranie po symbolicznej złotówce od ucznia. Kwestowaliśmy także podczas konsultacji dla rodziców. Tym uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zrozumieli nasz apel, serdecznie dziękujemy.

Zorganizowaliśmy także dla gimnazjalistów oraz uczniów z sąsiadującej szkoły podstawowej Loterię fantową. Sprzedaliśmy ponad 500 fantów o zróżnicowanej wartości od 1 zł do 10 zł. W ramach całej akcji uzbieraliśmy prawie 1000 zł. Jeszcze niektóre klasy wpłacają pieniądze.
Sponsorami naszej Loterii byli:
Super-Pharm Park Handlowy MŁYN - Wrocław ul. Krzywoustego 110 - główny sponsor,
Bank Spółdzielczy w Kątach Wrocławskich,
oraz kilku sponsorów pragnących pozostać anonimowymi.

Apelujemy do Mieszkańców gminy - gdyby Państwo chcieli się przyłączyć do akcji, której finał odbędzie się 11 czerwca 2010 r. o godz. 15.00 na wrocławskim rynku, prosimy o wpłacanie pieniędzy na konto Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej numer 90 1940 1076 3071 3666 0000 0000
Więcej informacji na stronie Towarzystwa - www.kresowianie.info

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl