Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Galeria - Międzywojewódzki konkurs o Biebrzańskim Parku Narodowym

W dniach 3-6 czerwca 2009 odbył się finał Międzywojewódzkiego konkursu o Biebrzańskim Parku Narodowym, połączony z wycieczką do tego cudownego miejsca.
Województwo dolnośląskie reprezentowało 15 uczniów, w tym 6 z naszego gimnazjum! (Paulina Pietraszewska 1C, Grzegorz Pluta 1E, Anna Duszkiewicz 2B, Rafał Milewski 3A, Justyna Romanowska 3D, Joanna Szwabowska 3D.

Sam konkurs odbył się w piątek (5 czerwca). Justyna zajęła IV miejsce (najwyższa lokata spośród dolnoślązaków), a Rafał VI. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe nagrody (albumy, książki, przewodniki, dzwonki, kubki, torby ekologiczne, dyplomy...

Dzień przed konkursem uczniowie zwiedzali Biebrzański Park Narodowy, podziwiając przepiękne widoki i poznając tamtejszą unikatową faunę i florę.
Po konkursie zwiedzali Twierdzę Osowiec.
6 czerwca, tuż przed powrotem do Wrocławia, odbyły się chrzciny nowonarodzonego łoszaka (małego łosia), który dostał w prezencie... 15kg marchwi :-)

Więcej o konkursie na stronie internetowej Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl