Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Koncert profilaktyczny - Jacek Musiatowicz

NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…

9 lutego 2012 r. w naszym gimnazjum odbył się koncert profilaktyczny z Jackiem Musiatowiczem w roli głównej – polskim muzykiem współpracującym m.in. z Patrycją Markowską, Gienkiem Loską. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie dziewiątej, a zakończyło się niemal półtorej godziny później.

Głównym hasłem spotkania była cyberprzemoc oraz sposoby na jej uniknięcie. Artysta przybliżył nam historie nastolatków dotkniętych tym rodzajem przemocy psychicznej. Dowiódł, że tzw. stalking spowodować może nawet największą tragedię.

Zauważył, że urazić kogoś, zdenerwować, wyprowadzić z równowagi można jednym słowem, ale by naprawić krzywdę wyrządzoną tym jednym słowem, słów może braknąć albo trzeba ich użyć wiele, a jedno „przepraszam” nie wystarcza.

Mimo że tematyka tego swoistego wykładu była poważna, nie brakowało zabawnych uwag czy wtrąceń ze strony muzyka, a cały koncert został okraszony muzyką, na którą składały się piosenki Musiatowicza. Usłyszeliśmy piękny utwór skomponowany specjalnie dla Pyzy, żony pana Jacka, czy słynną Małgochę, znaną z wykonania Piotra Bukartyka.

Choć koncert trwał dość długo, nikt z pewnością nie nudził się. Przejmujące opowieści artysty wraz z równie poruszającymi piosenkami przeplatane zabawnymi anegdotami, warte były poświęconego czasu.

Marcin Horak
M. W.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl