Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Galeria - Deutsch Wagen Tour

Deutsch Wagen Tour w osobie pani Małgorzaty 1. grudnia zawitał do naszego gimnazjum. Ładnie nam się miesiąc zaczął – zabawy, śpiew, gra na instrumentach, pieczenie ciasta…, ale zacznijmy od początku.

Pani Małgosia rozdała koszulki promujące akcję Deutsch-Wagen-Tour i zaczęliśmy się przedstawiać, co niejednokrotnie wywoływało salwy śmiechu. Następnie w formie wędrówki po wybranych landach poznawaliśmy język niemiecki, a także historię i tradycje Niemiec.
Z chustą Klanzy byliśmy nad morzem i bawiliśmy się z żarłocznym rekinem, wołając "hilfe! hilfe!" , przyrządzaliśmy sałatkę owocową z bananów, pomarańczy, śliwek i jabłek, graliśmy w piłkę…

Dowiedzieliśmy się, jak można łatwo nauczyć się języka poprzez wymyślanie rymowanek i nadawanie rytmu poszczególnym słowom. W ten sposób ćwiczyliśmy nazwy miesięcy i uczyliśmy się wiersza o kameleonie.

Udało się nam zrozumieć niemieckie polecenia pani Małgorzaty i upiec pyszne niemieckie ciasteczka, zatańczyliśmy tradycyjny niemiecki taniec, nauczyliśmy się piosenki śpiewanej przez Marlenę Dietrich "Berlin, Berlin" i zrobiliśmy kilka krótkich teledysków do tego utworu, wykorzystując instrumenty i pacynki. Poznaliśmy także historię niemieckiego misia Knuta.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wyróżniający się w nauce języka niemieckiego. 90 minut zajęć minęło bardzo szybko. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie przy samochodzie "Deutsch –Wagen"'. Mamy nadzieję, że kolorowy samochód zawita do nas w przyszłym roku ;-)

Więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl