Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

I Ty możesz zbudować budkę lęgową

26 marca o godz. 23.59 zakończyliśmy akcję przyrodniczo - techniczną I Ty możesz zbudować budkę lęgową.
Do akcji zgłosiło się 42 ochotników naszej szkoły. Tylko 1/3 z nich odważyła się wziąć w niej udział.
Tych 14-stu śmiałków, którym niestraszne były warczące piły, szlifierki oscylacyjne, wkrętarki akumulatorowe oraz prawdziwe młotki walczyło z drewnianą materią by zdążyć na czas. Wszystko odbywało się z zaciszu przydomowych garaży przy aktywnym udziale osób trzecich. Pomocni w akcji tatusiowie, dziadkowie i babcie robili co mogli, by wspomóc swoje pociechy i sprostać zadaniu. Szukali pomocy u leśniczego, robili zdjęcia swoim śmiałkom, trzymali deski gdy ONI budowali, budowali, budowali. Okrutne drzazgi raniły, wiatry hulały, zamiecie śnieżne dawały w kość ale ONI wytrwali i zdążyli. Gdy już to wszystko zbudowali i mocowali gotowe domki na wysokościach drzew naszych, tatusiowie dzielnie trwali przy chybocących się drabinach, drżąc jak i oni oraz łapiąc w ramiona tych którzy spadali. Nie obyło się bez złamanych paznokci, zdartego lakieru czy potłuczonych młotem palców.. Każdy śmiałek wybudował jeden domek. Każdy domek znalazł swoje miejsce w przestrzeni. Każdy śmiałek wie, że pomógł tym najmniejszym, bez których świat byłby innym. Każdy śmiałek wie, że teraz rozpoczyna się drugi ważniejszy etap, etap zasiedleń i obserwacji. Najwytrwalsi będą obserwować, podziwiać, zachwycać się i mamy nadzieję dzielić się z nami niezwykłymi wrażeniami.
  Oto śmiałkowie zwani także budowniczymi:
 1. Daria Skwarek - klasa 1D (ta młoda dama najodważniejsza z odważnych- jako pierwsza bezbłędnie i precyzyjnie wykonała zadanie)
 2. Kamil Pacyna - klasa1D (ten młody i już odważny śmiałek jako jedyny zbudował z rozpędu aż 2 budki !!! - gratulujemy)
 3. Julia Latkowska - klasa 2C
 4. Sandra Gromek - klasa 3A
 5. Klaudia Zielińska - klasa 3A
 6. Ewelina Duszkiewicz - klasa 3C
 7. Mateusz Szumiński - klasa 3C
 8. Wojtek Tomczuk - klasa 1C
 9. Marcin Horak - klasa 1C
 10. Adam Szwabowski - klasa 1B
 11. Paweł Kuriata - klasa 2B
 12. Wojtek Gruntkowski - klasa 2B
 13. Patryk Kilich - klasa 3D
 14. Marysia Szwaj - klasa 3C (ta młoda dama najwytrwalsza z wytrwałych zakończyła budowę przed północą 26 marca i tym samym dołączyła do grona śmiałków).
Wszystkim śmiałkom pięknie dziękujemy za udział w akcji i życzymy sukcesów na polu obserwacji oraz przyszłych budów.Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl