Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

XVII Dzień Papieski

Nauczył nas, jak trzeba kochać,
A wszystko to po to, by człowiek dla człowieka był bratem…


27 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich odbył się uroczysty Apel z okazji XVII Dnia Papieskiego, którego koordynatorami byli księża Grzegorz Kaczybura i Adam Stefan. Uroczystość była poświęcona Karolowi Wojtyle, jedynymu Polakowi, który został następcą świętego Piotra w Rzymie.
Przedstawienie rozpoczęła Barka, ulubiona pieśń Papieża Jana Pawła II w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego, działającego od kilku lat w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, dziś w Szkole Podstawowej nr 2 pod kierunkiem pani Małgorzaty Dragon. Następnie miała miejsce krótka scenka w wykonaniu uczniów klasy drugiej gimnazjalnej, którzy wcielili się w role rodziców przyszłego Papieża. Prezentacja multimedialna, pojawiająca się w tle oraz komentarze profesjalnie przygotowanych konferansjerów – uczniów klas drugich gimnazjalnych dopełniały całości przedstawienia, przybliżając postać Karola Wojtyły zarówno młodszym jaki starszym uczniom oraz nauczycielom.
Zespół muzyczny przy akompaniamenci skrzypiec, altówki i gitar z powodzeniem wykonał kilka pieśni tematycznie związanych z Osobą i nauczaniem Jana Pawła II m.in. utwór Aprite le porte a Christo (Otwórzcie drzwi Chrystusowi), Nie lekajcie się czy Moje miasto Wadowice. Uroczystość na koniec ubogaciło wejście uczniów klasy 3c edukacji wczesnoszkolnej wraz z księdzem Adamem Stefanem. Uczniowie chętnie machali biało-żółtymi flagami w rytm piosenki Abba Ojcze.
Obchody kolejnego Dnia Papieskiego w naszej szkole dostarczyły zarówno nauczycielom jak i uczniom niezapomnianych wrażeń. Małgorzata Dragon, polonistka
Agnieszka Pieczonka, uczennica klasy drugiej gimnazjalnej


Tutaj mozna obejrzeć zdjęcia oraz film
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl