Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Konkurs "Bioróżnorodność to My"

5 października w ZOO odbył się konkurs wiedzy "Bioróżnorodność to My". W tym roku dotyczył on zagadnień związanych z bioróżnorodnością lokalnych ekosystemów, ochroną gatunkową, kształtowaniem prawidłowych postaw ekologicznych i był elementem kampanii "CO W TRAWIE PISZCZY?" W konkursie wzięło udział 11szkół gimnazjalnych z województwa (po 3 uczniów z każdej szkoły).

Miło nam poinformować, że nasze uczennice – Aleksandra Dudziec, Agata Kmiecik i Oliwia Walkowiak wykazały się bardzo dobrą znajomością tematyki konkursowej i osiągnęły wysokie lokaty.

Laureatami konkursu zostali:
Agata Kmiecik z 1A – II miejsce
Aleksandra Dudziec z 3A – III miejsce

Po napisaniu testu uczniowie zwiedzili m.in.: pawilon "Klimat, zwierzęta, ludzie", poświęcony jest kwestiom zmian klimatu oraz ich wpływie na bioróżnorodność obszarów polarnych. To pierwszy obiekt w zoo bez zwierząt, ale za to wypełniony instalacjami i stanowiskami interaktywnymi.
Laureaci oprócz atrakcyjnych nagród uczestniczyli też w karmieniu fok.
Gratulujemy!

M.MałeckaWszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl