Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Mama to najpiękniejsze słowo...

Pośród majowych dni jest takie szczególne i ważne święto – Dzień Matki. Święto, kiedy pragniemy szczerze i serdecznie podziękować naszym Kochanym Mamusiom za Ich miłość, troskę i opiekę nad swoimi dziećmi. Swoją wdzięczność wyrażamy na różne sposoby.
Również i uczniowie naszego Gimnazjum im. M. Kopernika w Kątach Wrocławskich wyrazili wielką wdzięczność wszystkim Mamom, podczas niedzielnej Mszy św. w kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Dragon i pani Justyny Borowskiej nasi gimnazjaliści przedstawili program słowno-muzyczny, zadedykowany Kochanym Mamom.
Miła i podniosła atmosfera, a także wiersze, przeplatane pięknymi utworami, a wśród nich m.in. To wy, rodzice…, List do matki z repertuaru Wioletty Willas, Wśród tylu dróg... czy Ave Maria, wykonane na skrzypce, wiolonczelę i organy, wzbudziły wielkie emocje. W oczach niejednej Mamy pojawiły się łzy, które były symbolem poruszonego miłością serca. Nie zabrakło gromkich braw dla aktorów, solistów i chórzystów.

Ks. Grzegorz KaczyburaWszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl