Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Obchody Narodowego Święta Konstytucji

3 maja 1791 roku sejm zwany "wielkim" uchwalił konstytucję, zwaną od miesiąca uchwalenia Konstytucją Majową. Była to pierwsza konstytucja w Polsce i w Europie. W tym roku obchodzimy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ta ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w 1791r., była efektem pracy i zabiegów wszystkich, którym dobro Rzeczpospolitej leżało na sercu.
Waga tej pierwszej w Europie konstytucji jest wielka, że my Polacy przez ponad dwa wieki świętujemy jej ustanowienie.
Losy Polski, tak jak losy człowieka układają się naprzemiennie: są wzloty, są i upadki, jest dobrobyt, jest i bieda. Byliśmy wielkim krajem i nie było nas wcale. Mieliśmy wielkich rodaków i zdrajców. Szanownym gościom i koleżankom i kolegom przybliżyliśmy czyny naszych przodków, którzy dążyli do uczynienia z Polski kraju szanowanego i tolerancyjnego, gdzie tradycja idzie w parze z postępem.
W historii Polski wiele było uchwalonych konstytucji. Ta była szczególnie ważna w dziejach narodu polskiego. Aby zrozumieć dlaczego, cofnęliśmy się do dawnych czasów.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl