Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Obchody Dnia Niepodległości

Minęła niedawno kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 10 listopada odbył się uroczysty apel. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, powstaniach narodowych i zmaganiach na różnych frontach, Polacy wywalczyli wolność. "...WOLNOŚĆ, to najsłodsze dobro, którego człowiek na ziemi kosztować może, użyczone jest od Boga tym jedynie narodom, które stałością, męstwem, wytrzymaniem wszystkich przeciwności stają się jego godnymi…".

Młodzież odegrała wzruszające sceny, którym towarzyszyła muzyka i śpiew chóru szkolnego. Duże emocje wywołały słowa młodego chłopca, który żegnał się ze swoją ukochaną tymi słowami:
Bywaj, dziewczę zdrowe, ojczyzna mnie woła!
Idę za kraj walczyć wśród rodaków koła;
I choć przyjdzie ścigać jak najdalej wroga,
Nigdy nie zapomnę, jak mi jesteś droga.


Przez lata niewoli zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych przodków najcenniejsze wartości zostały uratowane. Świętujemy dziś i cieszymy się z wolności, która jest wokół nas.

W tak ważnym dniu nasza szkoła wzięła też udział w Gminnych obchodach Święta Niepodległości. Szkołę godnie reprezentował Poczet Sztandarowy. Dostąpiliśmy też zaszczytu niesie-nia sztandaru Związku Kombatantów R.P. i Byłych Więźniów Politycznych w Kątach Wrocławskich. Uczestniczyliśmy również w uroczystej Mszy świętej z udziałem władz naszego miasta.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl