Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

XI Przeglądzie Jasełek w Krzyżowicach

W czwartek, 28 stycznia 2016 roku uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w XI Przeglądzie Jasełek organizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Krzyżowicach. Głównym celem tego wielkiego przedsięwzięcia było pragnienie kultywowania staropolskich i chrześcijańskich obyczajów, uwzględniając kulturowe dziedzictwo. Przygotowane misteria bożonarodzeniowe przez uczniów pięciu szkół naszego powiatu wzruszały, budziły refleksję, przypominały tradycje i stały się okazją tworzenia niepowtarzalnego teatru, z wymianą pomysłów i doświadczeń.
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich zajęło pierwsze miejsce w tym przeglądzie. W ocenie poszczególnych grup, Szanowne Jury podkreśliło bardzo dobrą grę aktorską oraz śpiew uczniów, przygotowanych przez Panią Małgorzatę Dragon. Dodatkowo Filip Terlecki (kl. 2b), grający jednego z Trzech Króli oraz ks. Grzegorz Kaczybura, ukazujący postać św. Józefa, otrzymali wyróżnienie indywidualne.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się dobrze zaprezentować nasze talenty i zdolności oraz odnieść sukces w Przeglądzie Jasełek w Krzyżowicach.

Więcej o Przeglądzie Jasełek

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl