Dolnośląski Festiwal Nauki

XVIII edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu za nami. Grupa uczniów z Koła Ekologicznego odwiedziła z tej okazji Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu. Celem zajęć w Centrum było zapoznanie uczniów z ideą krwiodawstwa poprzez ukazanie roli jaką spełnia krew w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Omówiono w jaki sposób można zostać honorowym dawcą krwi, jakie warunki trzeba spełnić oraz jak wygląda „Droga Dawcy”. Na sali pobrań pielęgniarka opowiedziała o rodzajach donacji, wytłumaczyła, ile składników krwi uzyskujemy od jednego dawcy, co dzieje się z pobraną krwią. Widzieliśmy ekspedycję krwi – miejsce, w którym przygotowane składniki krwi są wydawane dolnośląskim szpitalom i klinikom.