Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Zostań Gwiazdą

Już po raz trzeci uczniowie naszego gimnazjum mogli uczestniczyć w Gminnym Konkursie "Zostań Gwiazdą", którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Był to nie lada sprawdzian umiejętności wokalnych dla młodych wykonawców, którzy z zapałem prezentowali polskie przeboje. Konkurs dawał szansę zarówno najmłodszym – przedszkolakom, jak i uczniom szkół podstawowych. Gimnazjaliści z naszej szkoły jak i uczniowie z Jaszkotla również stanęli w wokalne szranki.
Nasze gimnazjum reprezentowała Dorota Korczyc z klasy 1B, która wykonała utwór pochodzący z musicalu Romeo i Julia - Boję się. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w podwójnej roli: wokalistki i gitarzystki pojawiła się Joanna Drab z klasy 1A. Zaśpiewała ona piosenkę pochodzącą z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej pt. Czas nas uczy pogody. Wraz z Wojtkiem Antoszczyszynem i pozostałymi członkami zespołu wokalno-instrumentalnego zaprezentowali się jako utalentowani gitarzyści, akompaniując uczestnikom konkursu, także wykonując utwory zespołu.
Trzecią gimnazjalistką, która wystąpiła na scenie GOKiS-u była Wiktoria Rydzicka, uczennica klasy 1A. Wykonała ona piosenkę Anny Jantar pt. Tylko mnie poproś do tańca....
Nagrodę Grand Prix III Gminnego Konkursu "Zostań Gwiazdą" zasłużenie otrzymała Dorota Korczyc, która swoją interpretacją oraz niezwykłymi możliwościami wokalnym zachwyciła zarówno jury jak i widownię. Drugie miejsce wyśpiewała Wiktoria Rydzicka.
Gratulujemy talentu wszystkim naszym gimnazjalistkom i cieszymy się z ich sukcesu!

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl