Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Wymiana 2013/2014 – Polska

W tym roku w dniach 19 – 23 maja 2014 r.

Obie polskie szkoły, jako gospodarze spotkania podsumowującego, zaprosiliśmy naszych przyjaciół ze Słowacji do Głuchołaz.
Spędziliśmy tam pięć dni. Większość czasu spędzaliśmy bardzo aktywnie: wędrując górskimi szlakami, spacerując po okolicy ale również ucząc się tańców integracyjnych, poszukując złota w pobliskiej rzece. Młodzież mogła wieczorami tańczyć na zorganizowanej dla nich dyskotece. Wykorzystaliśmy fakt, że Banderoza jest położona bardzo blisko granicy polsko - czeskiej i wyruszyliśmy na wyprawę w wyniku której odwiedziliśmy i Czeską Republikę.
Ostatniego wieczoru relaksowaliśmy się piekąc wspólnie pyszne kiełbaski nad ogniskiem. Nie zabrakło również omówienia i podsumowania projektu. Podczas spotkania została przeprowadzona ankieta ewaluacyjna. Wszyscy uczniowie uważają, że projekt powinien być nadal kontynuowany. Polscy uczestnicy wymiany we wnioskach na przyszłość wyrazili chęć nauki języka słowackiego. Dodatkowo jedne z warsztatów były przeznaczone na planowanie zajęć regionalnych kół w przyszłym roku szkolnym. Pomysły uczniów zostały spisane w obu językach (uczniowie pracowali w mieszanej grupie).

Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie:

Weronika Basińska
Michał Dukiewicz
Ewa Durska
Daria Dziedzic
Alicja Gidzińska
Damian Jadaś
Oliwia Jewuła
Szymon Kalinowski
Alicja Kostrzewa
Nikodem Kruczek
Kamil Laskowski
Mateusz Olszewski
Marta Piotrowicz
Julia Plasan
Wojciech Romaniszyn
Karolina Szczepańska
Filip Ziobro

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl