Zosia Muchorowska na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Przegląd Piosenki Aktorskiej to wyjątkowy festiwal dedykowany w całości sztuce piosenki w teatrze. Obecnie na każdej scenie – nie tylko musicalowej, ale przede wszystkim, w teatrze – piosenka pełni samodzielną funkcję: buduje nastrój, wyraża emocję, tworzy dramaturgię. W tym wyjątkowym doświadczeniu uczestniczyła Zosia Muchorowska uczennica klasy pierwszej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich i słuchaczka Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. Nasza gimnazjalistka wraz z chórem wzięła udział w czterech koncertach, ale szczególnym wydarzeniem był udział w gali tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej "Proszę Państwa, będzie wojna" w reżyserii Moniki Strzępki. Zosia wraz z chórem Con Brio zaśpiewała: "Bendzie wojna" (sł. i muz. Kapela ze Wsi Warszawa) oraz "My ze spalonych wsi" (Marsz Gwardii Ludowej, sł. i muz. Wanda Zieleńczyk). Ponadto towarzyszyła w występach Anieli Łoniewskiej "Gdy Polska da nam rozkaz", Gienkowi Losce w piosence "Biały Krzyż", Alicji Majewskiej w "Kołysance Matki" oraz Markowi Piekarczykowi, Katarzynie Figurze i innym. O atmosferze przeglądu Zosia mówi w samych superlatywach: wspaniale, było cudownie, wrażenia niesamowite. Tak samo wypowiada się o gwiazdach, które rozdawały autografy, pozowały do zdjęć i bardzo otwarcie rozmawiały z naszą Zosią i innymi członkami chóru. A jak Zosia godzi naukę w gimnazjum i swoje pasje muzyczne? Tu warto podkreślić ogromną pracowitość gimnazjalistki. Jest bardzo dobrą uczennicą. Bierze aktywny udział w życiu szkoły i w kółkach zainteresowań. Zawsze jest otoczona gronem przyjaciół.