Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Obchody rocznicy Polskiego Państwa Podziemnego

Wrzesień jest szczególnym miesiącem dla Polaków: II wojna światowa, walki, których skutek był z góry przesądzony i czas zawiązywania się struktur konspiracji - to szczególna okazja do wspominania wielkich wodzów i bezimiennych bohaterów najtragiczniejszej w skutkach wojen. 26 września gimnazjaliści z gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich oddali hołd twórcom Polskiego Państwa Podziemnego z racji przypadającej w tym roku 75 rocznicy powstania największej organizacji okupacyjnej, jaką było Polskie Państwo Podziemne. Zorganizowana w holu szkoły wystawa, przypominała tych, którzy oddali swoje życie w czasie działań wojennych, w obozach koncentracyjnych, łagrach sowieckich i katowniach ubeckich. Główne uroczystości odbyły się na cmentarzu w Kątach Wrocławskich w miejscu szczególnie do tego przygotowanym - przed obeliskiem na cześć twórców Polskiego Państwa Podziemnego. i miały charakter Apelu Poległych. Jego uczestnikami była młodzież gimnazjalna, władze miasta i gminy Kąty Wrocławskie na czele z burmistrzem Antonim Kopciem, przewodniczącą Rady Miasta panią Zofią Kozińską, panią sekretarz Lucyną Garbaczonek, radnymi, członkami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej z prezesem Jerzym Grendą. Pamiętając o wielkich bohaterach i bezimiennych Polakach gimnazjaliści zasadzili symboliczne brzozy i wspólnie z władzami miasta złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

O rocznicy przypominała okolicznościowa wystawa zorganizowana przez Szkolny Klub Kulturalny i Salon Patriotyczny w holu szkoły.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl