Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

IV ogólnopolska Noc Biologów

IV ogólnopolska Noc Biologów przeszła do historii...
9 stycznia bramy do arkan biologii stanęły otworem dla wszystkich zainteresowanych.
I po raz czwarty grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w tej naukowej imprezie. 15 – osobowa grupa gimnazjalistów (z Koła Ekologicznego) do późnych godzin wieczornych zgłębiała tajniki biologii na zajęciach w Instytucie Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Wrocławskiego.
    Wybraliśmy się na zajęcia:
  • Tajemnice ssaków w gablotach (Prawdziwa Noc w muzeum. Po ciemku, w świetle latarek dowiedzieliśmy się jakie sekrety skrywają ssaki Muzeum Przyrodniczego. Prowadzący przygotowali również ciasteczka w kształcie różnych ssaków – nagrody za prawidłowe odpowiedzi na temat ssaków)
  • Płazy i gady Polski ( Warsztaty - Jak rozróżnić żabę od ropuchy? Dlaczego salamandra to nie jaszczurka? Czy należy bać się węży? )
  • Owadzi kształt rzecz ważka (Wystawa - owoc wspólnych działań studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz studentów Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego)
  • Fauna Śląska dawniej i dziś… (Warsztaty - świat zwierząt (głównie ssaków), które w przeszłości (plejstocen, holocen) i współcześnie zamieszkują obszar Śląska. Na uczestników czekało sporo atrakcji: czaszki i szkielety wielkich zwierząt, jak mamut czy lew jaskiniowy, wypchane współczesne zwierzęta np. jeż, wilk czy chomik oraz poznanie tajników pracy paleontologa).
Wyjazd uważamy za bardzo udany. Z niecierpliwością czekamy na piątą edycję :-)

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl