Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Targi pracy i zawodów

13 lutego br. grupa 33 uczniów z klas trzecich uczestniczyła w Targach pracy i zawodów, organizowanych w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II, współfinansowanego ze środków EFS. Przedsięwzięcie promujące kształcenie zawodowe w naszym regionie odbyło się w siedzibie Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy ul. Wystawowej 1.
Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało wiele dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Obecni byli także przedstawiciele wyższych uczelni, przedsiębiorstw, firm i instytucji reprezentujących edukację i rynek pracy. W jednym miejscu możliwe było poznanie propozycji edukacyjnych szkół, pobranie ulotek i zdobycie najważniejszych informacji związanych z warunkami kształcenia. Poszczególne stoiska w bardzo różnorodnej formie zachęcały zwiedzających do zwrócenia na siebie uwagi. Prezentowano wyroby, usługi i działania charakteryzujące daną placówkę. Były też drobne pamiątki, gadżety oraz poczęstunki…
Zapraszam do obejrzenia relacji fotograficznej z wyjazdu.

Wszystkich trzecioklasistów zachęcam również do poznawania oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych na rok 2014/2015, która od marca jest już dostępna na stronach internetowych poszczególnych placówek wraz z harmonogramem i warunkami rekrutacji.

Okazją do pozyskania bliższych informacji nt. przyszłej szkoły jest skorzystanie z Dni Otwartych. Tutaj przygotowane zostało dla Was zestawienie wrocławskich szkół z zaktualizowaną ofertą kształcenia (nauczane zawody w technikach i szkołach zawodowych) oraz terminami zaplanowanych spotkań dla gimnazjalistów (niektóre z nich już się odbyły).

Wsparcie w wyborze przyszłej szkoły mogą stanowić informacje zawarte na stronie internetowej www.doradcy-wroclaw.pl Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu.
Zapraszam również do konsultacji przy wątpliwościach i trudnościach związanych z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej oraz procedurami rekrutacyjnymi (wtorek – 1 lekcja).
W. Tomczuk

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl