Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Sprzątanie świata

„Odkrywamy czystą Polsk" - pod takim hasłem odbywa się tegoroczna akcja Sprzątanie świata – Polska. Jest to już 20 – jubileuszowa edycja.
Hasłem organizatorzy chcą dowieść, że jakość środowiska, w którym żyjemy to sprawa codziennych wyborów każdego z nas i każdy z nas może w codziennym swoim funkcjonowaniu trochę ulżyć środowisku.

    Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję:
  • W piątek (20 września) każda klasa zaopatrzona w worki i rękawice wyruszyła na sprzątanie wyznaczonych rejonów.
  • W sobotę (21 września) grupa uczniów wzięła udział w akcji sprzątania brzegów zbiornika Mietków. Miejscem zbiórki była Stanica Wędkarska PZW w Borzygniewie a organizatorem tej masowej akcji Polski Związek Wędkarski Okręg we Wrocławiu. Organizatorzy zadbali o worki i rękawiczki.Po zakończonej pracy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne ognisko połączone z poczęstunkiem, otrzymali też upominki w postaci latarek.

Ostatnim punktem udziału w akcji jest konkurs - graficzna interpretacja tegorocznego hasła „Odkrywamy czystą Polsk" – wykonana w formacie A3, techniką dowolną. Prace oddajemy do 30 września do p. J. Jurkiewicz lub p. M. Małeckiej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl