Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Noc sów w Gimnazjum

Wieczór. Księżyc na niebie... cisza... tajemniczy cień... bezszelestnym lotem przecina mroki nocy... Sowy, dla jednych ptaki przeklęte, złowieszcze, straszne, od pradziejów łączone z magią, demonami, złem. Ich skryty tryb życia, odmienny od innych ptaków wygląd, wydawane nocą głosy budziły lęk. Dla drugich - to przykład niezwykłego piękna natury, obiekt fascynacji, troski, symbol mądrości i wiedzy. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w NOCY SÓW - ogólnopolskim wydarzeniu edukacyjnym organizowanym przez Ptaki Polskie i Stowarzyszenie Ochrony Sów. Spotkanie miało na celu wprowadzenie uczestników zajęć w niezwykły świat sów.
Uczestnicy poznali zagadnienia z biologii i ekologii sów (prelekcja, film). Młodzież zapoznała się z odgłosami sów, ich budową, środowiskiem, pokarmem czy typowymi zachowaniami, gatunkami występującymi w Polsce. Pojęcia szlara, wypluwki nie są im już obce, a wszystko urozmaicone grami, łamigłówkami, quizami, poczęstunkiem, upominkami i pamiątkowym dyplomem Człowieka na pTAK.
Mamy nadzieję, że poznanie piękna tych niezwykłych ptaków było dla uczniów niezwykle interesującą przygodą.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl