Prezentacja lokalna projektu Młody Obywatel

Uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich już trzeci raz uczestniczyli w pracach nad realizacją Ogólnopolskiego Projektu Społecznego MŁODY OBYWATEL "Młodzi dla społeczności lokalnej". Program jest prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie pod patronatem Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. Jana Kantego Steczkowskiego. Szkolne koło MOB-a przyjęło nazwę Kątywatele. W bieżącym roku szkolnym jako cel członkowie koła postawili sobie m.in. zapoznanie się z historią naszego miasta.
Dnia 12 maja jako członkowie szkolnego projektu "Młody Obywatel", zorganizowaliśmy festyn mający na celu poszerzenie wiedzy młodych mieszkańców Kątów o historii miasta, w którym mieszkają. Wzięły w nim udział klasy druga i trzecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich. Na dzieci czekało dużo atrakcji - m. in. oprowadzenie po izbie pamięci oraz gra terenowa, celem której było zapoznanie uczestników z zabytkami miasta. Wszystko zakończyło się wręczeniem dyplomu "Prawdziwego Kątywatela" i zrobieniem pamiątkowego zdjęcia w mamidle. W Ratuszu podsumowaniu towarzyszyła wystawa zdjęć opisująca projekt, mógł ją obejrzeć każdy mieszkaniec odwiedzający Urząd Miasta i Gminy.
Dziękujemy Panu Jerzemu Grendzie za wsparcie naszego projektu i udostępnienie sali Regionalnej Izby Pamięci.
    W obecnym roku szkolnym 2013/2014 do grupy uczniów realizujących projekt należeli:
  1. Weronika Basińska kl. 1A
  2. Alicja Gidzińska kl. 3D
  3. Michał Dukiewicz kl. 1C
  4. Wiktoria Kamosch 3D
  5. Nikodem Kruczek kl. 1D
  6. Dominika Majda kl. 2D
  7. Karolina Milczarek kl. 3D
  8. Julia Linder kl. 1D
  9. Paulina Misiuna kl. 2D
  10. Zuzanna Nosal kl. 1A
  11. Mateusz Olszewski kl. 1D
  12. Wojciech Romaniszyn kl. 3D
  13. Szymon Steszuk 2D
  14. Błażej Tondel kl. 2D
  15. Filip Ziobro kl. 1A
Opiekunem Szkolnego Koła Młody Obywatel jest pani Justyna Borowska.