Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Gminny Konkurs Recytatorski

W ostatni poniedziałek przed feriami zimowymi w czytelni naszego gimnazjum spotkali się przedstawiciele Gimnazjum z Jaszkotla z uczniami z naszej szkoły na Gminnym Konkursie Recytatorskim. W Jury zasiedli: pani Agnieszka Kilarska (polonistka), pan Zdzisław Łatko (emerytowany polonista) oraz pan Andrzej Rayski (muzyk, kompozytor, aranżer, pianista zespołu WidziMiSię).

W Konkursie wzięło udział 12 recytatorów i 4 wykonawców poezji śpiewanej z obu gimnazjów łącznie. Jury przyznało 4 równorzędne nagrody – z naszej szkoły Laureatami zostali: Alicja Gidzińska (recytacja) oraz Karol Żałobniak (poezja śpiewana), a wyróżnionymi - duet śpiewająco-grający Magdalena Moczkodan i Beata Miśkiewicz (poezja śpiewana).

Laureaci (dwoje uczniów z naszego gimnazjum i dwie uczennice z Gimnazjum w Jaszkotlu) będą reprezentować miasto i gminę Kąty Wrocławskie podczas eliminacji powiatowych do 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 12 marca 2014 r. w Siechnicach.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl