Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Spotkanie trzecioklasistów z wrocławskimi doradcami zawodowymi

29 października uczniowie zaangażowani w szkolnym projekcie: Mój zawód, przyszłość, kariera wzięli udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej z Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 49.
Na miejscu spotkaliśmy się z dużą życzliwością i sympatią ze strony pracowników placówki. Mieliśmy okazję do bliższego poznania warunków i zasad funkcjonowania Ośrodka, powołanego w celu wspierania młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w wyborze kierunku dalszego kształcenia, w rozwoju edukacyjno-zawodowym.
Zajęcia z doradcami przybliżyły uczniom wiedzę z zakresu struktury szkolnictwa ponadgimnazjalnego, aktualnej oferty edukacyjnej Wrocławia oraz zasad elektronicznej rekrutacji, w szczególności warunków racjonalnego tworzenia list preferencyjnych. W czasie zajęć doradcy często akcentowali potrzebę uwzględnienia własnych zainteresowań i predyspozycji zawodowych w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej. Zwracali uwagę, jak ważna jest świadomość swoich mocnych stron, zdolności i zainteresowań oraz wczesne zastanawianie się nad przyszłością, obserwowanie oferty rynku edukacyjnego i rynku pracy pod kątem własnych planów edukacyjno – zawodowych.
W czasie wizyty w Ośrodku mieliśmy również możliwość obejrzenia pracowni i warsztatów, w których uczniowie z wrocławskich techników i szkół zawodowych realizują zajęcia praktyczne.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl