Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Szkolenie Pocztów Sztandarowych z zasad Ceremoniału Wojskowego

Wraz z uroczystością Nadania Sztandaru Gimnazjum im. M. Kopernika na ważnych imprezach szkolnych i innych, organizowanych na terenie naszego miasta pojawiają się oni - odświętnie ubrani, przepasani biało-czerwonymi szarfami, w białych rękawiczkach – nasz Poczet Sztandarowy w składzie:
sztandarowi – Przemysław Kołodziej oraz Kamil Pacyna
asysta – Monika Protaś i Martyna Tomczewska oraz Kamila Duszkiewicz i Kinga Zielińska.

Bycie w Poczcie Sztandarowym szkoły to zaszczyt, ale i obowiązek, który wraz ze złożeniem przyrzeczenia wzięli na siebie dnia 3 września. To także wielokrotne próby, by nie pomylić kroku, dobrze przełożyć sztandar, ustać we właściwej pozycji przez całą uroczystość. Przekonali się (w nieco okrojonym składzie: Przemek, Kamila i Kinga), że nie tylko oni mają takie problemy i tylko trening czyni z nich prawdziwych mistrzów, również w tej dziedzinie.

7 listopada br. o godzinie 11.00 chętne poczty sztandarowe wraz z opiekunami spotkały się na terenie 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia na szkoleniu z zasad Ceremoniału Wojskowego. Pomimo uporczywego zimna wszyscy zgłębiali dzielnie praktyczne zasady posługiwania się sztandarem, ćwiczyli krok, słuchali konkretnych wskazówek, udzielanych przez żołnierzy, przydzielonych do każdej grupy ćwiczebnej. Odpowiedzialny za całość szkolenia major P. Burzyński zaprosił na kolejne spotkania, ale już w bardziej sprzyjających warunkach (w maju i we wrześniu).

Nabyte umiejętności nasz Poczet Sztandarowy zaprezentował w czasie obchodów Dnia Niepodległości, reprezentując naszą szkołę na mszy świętej w kościele parafialnym w Kątach Wrocławskich w otoczeniu innych pocztów, reprezentujących Kombatantów oraz Szkołę Podstawową nr 1 im. kardynała B. Kominka, także później, na spotkaniu z władzami miasta w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Mogliście go także zobaczyć na naszych szkolnych obchodach Dnia Niepodległości 12 listopada.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl