Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Zawody powiatowe w piłce ręcznej

Duży sukces osiągnęły w tym roku szkolnym reprezentacje dziewcząt i chłopców Gimnazjum z Kątów Wrocławskich. Obie drużyny okazały się najlepsze w Gminie Kąty Wrocławskie i reprezentowały nas w zawodach powiatowych. Dziewczęta na turnieju w hali przy ul. Brzozowej w Kątach Wrocławskich zmierzyły się z najlepszymi drużynami w Powiecie Wrocławskim. Po niezwykle emocjonujących meczach zdobyły wicemistrzostwo naszego powiatu.

  Klasyfikacja turnieju dziewcząt 14.03.2013r. (Kąty Wrocławskie)
 1. Gimnazjum Kobierzyce
 2. Gimnazjum Kąty Wrocławskie
 3. Gimnazjum Jordanów Śląski
 4. Gimnazjum Siechnice
 5. Gimnazjum Kamieniec Wrocławski
W składzie znalazły się: Kamila Bydłosz, Roksana Szczypek, Kamila Duszkiewicz, Julita Folga, Oliwia Jewuła, Dorota Zglińska, Katarzyna Rajca, Aleksandra Skoneczna, Daria Skwarek, Monika Gumińska, Kinga Zielińska, Julia Plasan, Dominika Pędzich.

Męska reprezentacja po wyeliminowaniu Gimnazjum z Jaszkotla, pojechała do Jordanowa Śląskiego gdzie stoczyła niezwykle emocjonujące pojedynki zdobywając II miejsce w turnieju.

  Klasyfikacja turnieju chłopców 12.03.2013r. (Jordanów Śląski)
 1. Siedlec
 2. Kąty Wrocłaskie
 3. Jordanów Śląski
 4. Kamieniec Wrocławskie
 5. Siechnice
 6. Kobierzyce
Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie: Jędrzej Rayski, Piotr Zieliński, Dominik Guszka, Łukasz Lichota, Damian Jadaś, Adam Szwabowski, Marcel Dudziec, Jan Błażejko, Kamil Pacyna, Dawid Brzostek, Krzysztof Jasiński, Damian Juskowiak.

Tym samym obie reprezentacje awansowały do Finału Międzypowiatowego, kóry odbędzie się 05.04.2013r. w Oławie. Jest to duży sukces naszej szkoły jak i nauczycieli, trenerów którzy wspólnie przygotowali uczniów do zawodów.
W Finale Międzypowiatowym nasze dziewczęta zmierzą się z Gimnazjum z Oławy i Gimnazjum z Oleśnicy. Natomiast chłopcy zagrają z Gimnazjum z Oławy i Gimnazjum z Dobroszyc.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl