Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Przygoda – Nagroda – spotkanie z Krzysztofem Petkiem

W poniedziałek – 24.06.2013 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Krzysztofa Petka. Jest on autorem wielu książek, m.in. lektury dla klas 3 - Gra w trzy karty. Autor przyjechał do naszej szkoły, ponieważ wygraliśmy konkurs Przygoda – Nagroda.
Spotkanie z panem Krzysztofem odbyło się w Hali widowiskowej przy naszym gimnazjum. Co prawda aula nie była wypełniona o brzegi uczniami, ale atmosfera była bardzo przyjemna i wszyscy z uwagą słuchali naszego gościa.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia Pisarza, słuchaliśmy opowiadań o jego przygodach, wycieczkach. Najciekawsza okazała się historia z podróży do Amazonii. Podróżnik pokazywał wiele zdjęć. Zachęcał nas także do wyjazdu na obóz survivalowy organizowany przez niego. Zaprezentował swoje umiejętności różnych sztuk walki czy samoobrony. Poprosił do pomocy Kamila Pacynę – ucznia klasy trzeciej - do pokazania kilku przydatnych chwytów. Uczeń w nagrodę mógł wybrać sobie jedną z książek pisarza.
Po półtoragodzinnym spotkaniu można było dostać autograf Krzysztofa Petka.
Gimnazjaliści byli zachwyceni i na pewno zaszczyceni gościć tak ważną osobę w naszej szkoły.

Karolina Szczepańska i Magdalena Moczkodan klasa 2CWszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl