Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia - podsumowanie

17 maja uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu akcji: Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia, które odbyło się na wrocławskim rynku.
Od czterech lat nasza szkoła aktywnie wspiera ideę zbierania funduszy przeznaczonych na ratowanie polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą. Również w tym roku dzięki zbiórkom klasowym, sprzedaży ciast i napojów oraz opłat za wstęp na dyskoteki szkolne udało nam się zgromadzić kwotę 887 zł.
Tradycyjnie już podsumowanie tegorocznej akcji rozpoczął przemarsz Pocztów Sztandarowych z wielu dolnośląskich szkół. W tym roku do uroczystej defilady zgłosiło się blisko dwieście reprezentacji. Wśród nich po raz pierwszy uczestniczyli nasi przedstawiciele: Julita Folga, Kinga Zielińska i Kamil Pacyna. Szkolne Poczty Sztandarowe wyruszyły o godzinie 14.00 zgodnie z planem, po wcześniejszym krótkim instruktażu. Ulicami wrocławskiego rynku prowadziła ich orkiestra w rytmie popularnych melodii wojskowych.
Po zakończeniu wspólnie odśpiewano Rotę, a zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych, organizatorzy i partnerzy akcji charytatywnej dziękowali wszystkim za aktywny udział i wsparcie w ratowanie śladów polskości, pielęgnowanie tradycji i historii. Szczególnej atmosferze sprzyjał koncert zespołu ludowego prezentując znane polskie pieśni patriotyczne i wojskowe. W dalszej części uroczystości miały już miejsce koncerty zespołów młodzieżowych. Imprezie sprzyjała wyjątkowo słoneczna pogoda.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl