Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Lekcje obywatelskie w Urzędzie Powiatowym

Z inicjatywy władz Powiatu Wrocławskiego od kwietnia do maja br. w siedzibie starostwa powiatowego we Wrocławiu odbyła się druga edycja projektu Lekcje obywatelskie dla uczniów trzecich klas gimnazjalnych. Celem projektu było przybliżenie młodzieży specyfiki pracy zarówno samego urzędu, jak również poszczególnych organów i jednostek organizacyjnych Powiatu Wrocławskiego.

Uczniowie naszego gimnazjum brali również udział w tym projekcie goszcząc w Urzędzie Powiatowym w dniu 16 maja 2013 r. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Młodzież została przywitana przez panią Joannę Brodowską – Dyrektora Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą struktury samorządów oraz zadań i inicjatyw Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Bardzo ciekawe okazało się spotkanie z panem Grzegorzem Misiem - Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów na temat Jestem świadomym konsumentem. Gimnazjaliści z wielkim zainteresowaniem słuchali praktycznych rad fachowca jak radzić sobie i postępować w przypadku reklamacji towaru. Mieliśmy również okazję zobaczyć starostwo od kuchni czyli odbyć spacer po urzędzie. Odwiedziliśmy dwa wydziały: komunikacji i obsługi klienta.

Należy podkreślić, że nasi gimnazjaliści byli wyjątkowo aktywni podczas całego pobytu w starostwie, na co również zwróciła uwagę pani dyrektor Joanna Brodowska. Młodzież chętnie brała udział w dyskusji i chwaliła się swoją wiedzą. Nas nauczycieli bardzo cieszy ten fakt. Uważamy, że należy kontynuować w przyszłości takie spotkania, ponieważ mamy takie przekonanie, że dzięki wczesnej edukacji możemy wpływać na właściwe kształtowanie świadomości młodego człowieka, także tej obywatelskiej.

Opiekunowie grupy: Anna Bryjak, Alina Dudziec

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl