Zbiórka świątecznych darów dla dzieci na Wileńszczyźnie i Ukrainie

7 grudnia dostarczyliśmy do magazynu gmachu Telewizji Wrocław zebrane produkty żywnościowe i higieniczne oraz zabawki, książki, a także przybory szkolne, które stanowić będą świąteczne dary Dolnoślązaków dla potrzebujących rodzin polskiego pochodzenia żyjących na terenach obecnej Litwy i Ukrainy. Od kilku lat staramy się odpowiadać na apele kierowane przez wrocławską dziennikarkę p. Grażynę Orłowską – Sondej, która doskonale zna potrzeby Polaków żyjących za wschodnią granicą i organizuje dla nich właściwą pomoc.
Mimo, że czasu było niewiele udało nam się zgromadzić zadawalającą ilość produktów wskazanych w wykazie potrzeb ogłoszonej akcji. Były to najczęściej artykuły codziennego użytku takie jak kasza, ryż, mąka, cukier, olej, konserwy, również słodycze, produkty higieniczne: pasty do zębów, kremy, balsamy, pampersy oraz książki, pluszowe maskotki, przybory szkolne: kredki, plasteliny, zeszyty, plecaki oraz inne produkty i przedmioty, które zgromadzono w tegorocznej akcji.

Posegregowane i opisane artykuły z prawdziwą satysfakcją i przyjemnością dostarczyliśmy pod wskazany adres. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej: rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły, którzy wsparli zbiórkę darów dla potrzebujących rodaków. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie wielu z nas okaże serce i będziemy mogli przygotować godną pomoc.

W dalszej części dnia reprezentantki naszej szkoły (Ewa Bubula, Klaudia Morawska, Anita Lewandowska i Roksana Gajewska ) uczestniczyły w warsztatach dla wolontariuszy oraz w uroczystej Galii Wolontariatu podsumowującej tegoroczne działania społeczne i charytatywne organizowane w regionie Dolnego Śląska. Od trzech lat uczestniczymy w grudniowych uroczystościach, których celem jest podziękowanie wszystkim osobom, instytucjom, działającym społecznie lub wspierających akcje wolontariackie. Dla nas jest to okazja do wymiany doświadczeń, wspólnych spotkań z wolontariuszami z innych szkół, zaprezentowania swoich działań oraz poznania ciekawych inicjatyw na rzecz innych organizowanych w regionie. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z wydarzenia, uwieczniliśmy również świąteczny klimat wrocławskiego rynku.