Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Pieniądze szczęścia nie dają, ale…

W tym roku szkolnym na przełomie kwietnia i maja odbyła się kolejna edycja lekcji bankowych z udziałem Prezesa BS w Kątach Wrocławskich pana Jacentego Czapora. W spotkaniach brali udział uczniowie klas drugich i trzecich. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat zadań banku centralnego i banków komercyjnych, kont bankowych, rodzajów kredytów i inwestycji finansowych. Po lekcjach gimnazjaliści potrafili podać podstawowe produkty banku, takie jak usługi bankowe dostępne dla posiadacza konta osobistego, rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ROR: metody zakładania i prowadzenia. Gimnazjaliści potrafili wymienić kilka rodzajów kredytów bankowych, dostępnych dla indywidualnego klienta i wiedzieli, jakie są rodzaje zabezpieczeń bankowych stosowanych przy udzielaniu kredytu. Poznali funkcje, rodzaje i mechanizmy działania kart płatniczych, a także funkcjonowanie bankowości elektronicznej.
Uczniowie musieli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i w sposób prawidłowy wypełnić przekazy pieniężne. Były również nagrody. Najbardziej aktywną klasą okazała się klasa 2C, która otrzymała dofinansowanie do wycieczki w kwocie 500 zł. Spotkania z przedstawicielami Banku Spółdzielczego są już stałym elementem kształcenia obywatelskiego w naszym gimnazjum. Zawsze stoją na wysokim poziomie merytorycznym i równocześnie dają dużo wiedzy praktycznej. Konkursy, ćwiczenia doskonalące umiejętności bankowe i wiedzę finansową spotykają się z żywym zainteresowaniem młodzieży. Bank jest współcześnie instytucją, dającą możliwości rozwoju dla osób fizycznych i firm. Ważne jest więc poznanie mechanizmów funkcjonowania rynków finansowych i kapitałowych. Bardzo dziękujemy panu prezesowi za podjętą inicjatywę i chęć współpracy z naszym gimnazjum.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl