Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...


Gimnazjum posiada certyfikaty:

szkoła z klasą

uczniowie z klasą

Szkoły Odkrywców Talentów

Klub Szkół UNICEF

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła


Szkoła bierze udział w projekcie


Biuletyn Informacji Publicznej

Galeria - 10-lecie Gimnazjum

Aby mierzyć drogę przyszłą,
Trzeba wiedzieć skąd się przyszło.
/C.K. Norwid/

10 lat minęło…

Zupełnie niedawno Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich otwierało swoje podwoje dla pierwszego rocznika gimnazjalistów, a tu już minęło 10 lat od tego wydarzenia. W środę, 14 października, w Dniu Komisji Edukacji Narodowej, to dziesięciolecie było w bardzo uroczysty sposób obchodzone. Przez kilka tygodni powstawały imponujące makiety gimnazjum, uczniowie tworzyli plakaty, wiersze i fraszki o szkole, odbywały się rozmaite konkursy. Zwieńczeniem obchodów był uroczysty apel poprzedzony Mszą świętą.

W Gimnazjum zjawili się znamienici Goście – m.in. przedstawiciele miasta i gminy Kąty Wrocławskie (p. Antoni Kopeć, p. Mieczysław Reps, p. Adam Klimczak, p. Marek Osiński), wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu p. Ewa Kassner, wicestarosta Powiatu Wrocławskiego p. Ireneusz Słoma, ks. Ryszard Reputała, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, sponsorzy gimnazjalnych imprez, przedstawiciele Rady Rodziców i Przyjaciele szkoły.

Podczas uroczystości zostały wręczone specjalne nagrody Copernikusy, które otrzymali m.in. Burmistrz Antoni Kopeć (w kategorii Megahity za: Gdybym był bogaty), właściciele piekarni (w kategorii Megahity za: Słodkiego, miłego życia), czy przewoźnicy (w kategorii Megafilmy za: Podróż za jeden uśmiech). Duży aplauz publiczności wywołał prezes firmy Polkąty p. Krzysztof Kurpiel, wręczając pani Dyrektor Agnieszce Górskiej prezent w postaci biletu autobusowego o wartości 1500zł.

Przemówienia miały charakter podsumowujący. Burmistrz Antoni Kopeć wspominał rok 1999. Wtedy to na mocy ustawy miały powstać gimnazja. W gminie w marcu podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy i gimnazjum powstało w ekspresowym tempie 5 miesięcy. Pan Kopeć wyraził nadzieję, że następna duża impreza gimnazjalna odbędzie się już w auli nowej hali sportowej, powstającej przy gimnazjum. Pani Dyrektor Agnieszka Górska zaprezentowała krótką historię szkoły, przypomniała znaczące dokonania uczniów, podkreślając rolę pierwszego dyrektora p. Zdzisławy Tabaszewskiej i wicedyrektora p. Zdzisława Łatko oraz całej kadry nauczycieli.

Tego dnia także uczniowie klas pierwszych byli pasowani na gimnazjalistów, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców składali życzenia i kwiaty nauczycielom i pracownikom gimnazjum z okazji Dnia Nauczyciela. Po apelu goście wpisywali się do Księgi pamiątkowej i oglądali prace przygotowane przez uczniów. Na koniec wszystkich zaproszono na urodzinowy tort.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2018 www.gimnazjum.katywroclawskie.com

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl