Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

W dniach 30 marca i 1 kwietnia uczniowie klas I i II uczestniczyli w warsztatach na Politechnice Wrocławskiej, w ramach ogólnopolskiego projektu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha.
Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technikami drukowania 3D biorąc udział w zajęciach prowadzonych przez studentów Politechniki. Poznali najnowocześniejsze urządzenia z tego obszaru oraz zakres ich zastosowań i technik drukowania. "Anatomia robotów" była tematem warsztatów dla uczniów klas II. Uczniowie brali udział w praktycznych zajęciach podczas których montowali elektronicznie napędzane modele pojazdów. Ponadto zapoznali się z właściwościami elementów elektronicznych i najnowocześniejszych tworzyw sztucznych.

W warsztatach wzięli udział:
Mateusz Sowiński, Wojciech Gądko, Adam Arasimowicz, Kacper Podobiński, Wojciech Antoszczyszyn, Jakub Leśniak, Jakub Sawicki, Tomasz Laszczyk, Piotr Krupski, Damian Starowicz, Nikodem Kruczek, Kamil Laskowski i Szymon Kalinowski.